SİPARİŞ ve BİLGİ HATTI 0536 671 79 93

Arrow up
Arrow down

ceviz fidanı sipariş

foto galeri

Drake Badem Fidanı orta geçci bir çeşittir.

Sert kabuklu bir badem türüdür. Diğer çeşitlere göre polen miktarı oldukça fazladır. Tozlayıcısı NONPARELLE'dir.

Ferraduel Badem Fidanı Fransız menşeili bir badem fidanı türüdür.

“Cristomorto X Ai” çaprazlamasında oluşturulmuş bir badem olup Ağaç gelişimi çok iyidir. Çiçeklerini geç açan bir badem olması pozitif yönlerindendir. Ferradeul badem ağacı çok erken meyveye yatar. İkiz meyve oranı %5 civarındadır.Fransız menşeili Ferragnes badem ağacı ile aynı zamanda toplanır. Sert kabuklu olmasında dolayı diş bademi grubundan olup iç randıman % 28 dir.

İç badem meyvesi çok iridir. Tozlayıcısı Ferragnes ve Texas dır.Bahçelerde ana çeşit olarak pek kullanılmaz.Ferragnes bademinin tozlayıcısı olarak kullanılır.

Ferragnes Bademi Fransız menşeili bir üründür. Fransa'daki bahçelerde yaygın olarak yetişmektedir.

“Cristomorto X Ai” çaprazlamasından oluşturulmuştur.Tozlayıcı olarak ağırlıklı ferrdeul badem ağacı kullanılır.Teksas bademide tozlamada kullanılabilir. Ferragnesin meyveleri iri, gösterişlidir. İkiz meyve oranı sıfırdır.

İç randıma asgari %40 dır.Badem bahçelerinde ana çeşit olarak mutlaka seçilmelidir.Ağaç gelişimi mükemmeldir.Ferragnes badem fidanı çok hızlı bir şekilde büyür ve erken meyveye yatar.Ferragnes badem ağaçlarında periyodisite(1 sene mahsul verip diper sene vermeme) olayı yoktur.

Ferragnes bademi diş bademi grubundandır.

Ferrestar Bademi Fransız çeşididir. İkiz meyve oranı %1, çok azdır. Çok geç çiçek açar.

Ferrestar Bademi iç randıman iyi, iri meyve yapar, sert kabukludur. İlkbahar geç donlarının etkin olduğu ekolojiler de rahatlıkla yetiştirilebilir.

Tozlayıcıları Badem Fidanı CRİSTOMORTO ve Badem Fidanı FERRADUEL dir

Nonpareil bademi California menşeili bir badem türüdür;

Nonpareilde meyve orta irilikte, düz yassıdır. Mükemmel kalite ve lezzeti nedeniyle ticari değeri çok yüksektir. Kabuk kağıt kalınlığındadır. Ağaçlar kuvvetli ,hasadı kolaydır. İç randımanı %60-70 dir. Verimli bir çeşittir. Tozlayıcıları, Ne Plus Ultra, Teksas ve Thompsan'dır.

Teksas Bademi çeşidi California grubu bademlerinden olup uzun yıllar boyunca üretimi yapılan çeşittir.

Meyve orta irilikte, kabuğu orta sertliktedir. Ağaç dikine büyür. Verimliliği çok iyidir. İç badem kalitesi orta, iç randımanı %45-50 Tozlayıcıları , Marcona ve Nonpareil’dir.

Tuono bademi İtalya menşeili bir badem türüdür.

Geç çiçeklenir. En önemli özelliği kendine verimlidir. Mahsul verme durumu iyidir. İç randıman %40 civarındadır.

İkiz badem oranı %15-30 civarındadır. Çok iri olan iç bademlerinin kalitesi oldukça iyidir.

Chandler Ceviz Fidanında 1.yılda meyve verimi garantisi! Açık köklü ve tüplü ceviz fidanlarımızı mutlaka denemelisiniz. Garantili olarak sunduğumuz  gerçek chandler ceviz fidanlarımızın satışı ile sizlerin hizmetinizdeyiz.Hazal Fidancılık olarak Ceviz fidancılığında 24 yıllık bilgi birimi ve tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz.

chandler

Chandler Ceviz Fidanı - Hazal Fidancılık

fuab

todab

oaib logo

tarım bakanlığı

ceviz fidanı üretim serfikalarımız

açık köklü ceviz fidanı

tüplü ceviz fidanları