SİPARİŞ ve BİLGİ HATTI 0536 671 79 93

Arrow up
Arrow down

ceviz fidanı sipariş

foto galeri

Fernette Ceviz Fidanı

fernette cevizi

Fernette Ceviz Fidanı

Ceviz fidanları, sera, bahçe ya da benzer alanlarda meyve yetiştirmek isteyenler için sağlıklı üretim imkânı vermektedir. Kendi içerisinde değişik çeşitlere ayrılan ceviz fidanı sağlıklı şekilde meyve vermesi için bazı aşı ve kontrol uygulamalarından geçmelidir. Ürün verme süresi ve genel ağaç sağlığı bakımından aşılanma durumu ceviz ağaçlarında büyük önem taşır. Aşılanmayan ağacın meyve vermesi 15 yılı bulabilirken aşılanmış fidanlar 2 sene içinde meyve çıkaracaktır.

Fernette Ceviz Fidanı Özellikleri

Tüplü ve açık köklü fernette ceviz fidanları fernette ceviz fidanı tozlayıcısı olarak kullanılmaktadır. Tüplü fernette olanlar yılın tüm aylarında diğeri ise her yıl kasım ve mart ayı arası dönemde bulabilirsiniz. Bu ceviz fidanlarının genel özelliklerini sıralamak gerekirse:

  • Ortalama meyve ağırlığı 15 gram gelir.
  • Ceviz içi meyve randımanı %50 olarak bilinmektedir.
  • Tozlayıcı olmasına rağmen kabuktan kolayca ayrılabilmesi fernor değerini daha da artırır.
  • Genel hasat zamanı eylül ayıdır.
  • Kuru ve yaş şekilde tüketilmesi mümkündür.

Fernette Ceviz Fidanı İklim İstekleri ve Ağaç Özellikleri

Bu ceviz fidanı, fernorun tozayıcısı Fransız asıllı yabancı aşılı bir ceviz fidanı çeşididir. Bu ağaç türü iklim açısından fernorun sevdiği özelliklerin hemen hemen aynısını taşır. Soğuk havayı sever, mayıs ayının ilk dönemlerinde çiçek açtığı için de kışın kötü şartlarından etkilenmemektedir. Sonbaharın erken donları da çiçeği etkilememektedir. Dikilme yeri açısından fernette ceviz fidanı en zorlu olan yüksek alanlara da fernorla birlikte dikilebilir.  4x8 aralıklarla dikimi idealdir.

 

Chandler Ceviz Fidanında 1.yılda meyve verimi garantisi! Açık köklü ve tüplü ceviz fidanlarımızı mutlaka denemelisiniz. Garantili olarak sunduğumuz  gerçek chandler ceviz fidanlarımızın satışı ile sizlerin hizmetinizdeyiz.Hazal Fidancılık olarak Ceviz fidancılığında 24 yıllık bilgi birimi ve tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz.

chandler

Chandler Ceviz Fidanı - Hazal Fidancılık

fuab

todab

oaib logo

tarım bakanlığı

ceviz fidanı üretim serfikalarımız

açık köklü ceviz fidanı

tüplü ceviz fidanları