SİPARİŞ ve BİLGİ HATTI 0536 671 79 93

Arrow up
Arrow down

ceviz fidanı sipariş

foto galeri

Pedro Ceviz Fidanı

pedro cevizi

Pedro Ceviz Fidanı

Açık alanlarda ya da bahçe gibi yerlerde yetiştirilmek üzere ceviz fidanı çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Değişik fidan seçimi yaparken aşılı olarak ve ince olanlara yönelmek avantaj sağlayacaktır. Aşılı fidanlar on seneyi bulacak meyve verme işlemini 2 sene içerisinde tamamlarken, ince fidanlar da köklerin çok daha hızlı kök salmasını sağlayacaktır.

Pedro Ceviz Fidanı Özellikleri

Tüplü pedro ceviz fidanları yılın her ayı ve köklü olanlar da kasım-mart aralığında firmamızda sipariş alınır. Pedro ceviz fidanları alırken yanında tozlayıcısı olan Franquette ceviz fidanı da almanız gereklidir. Bunun yanında Pedro ceviz fidanı genel özelliklerini şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Fransız orijinli, bulunması zor bir ceviz fidanı çeşididir.
  • Yan dallarda meyve vermektedir.
  • Meyve verimi %85 civarıdır ve bu açıdan diğer çeşitlere göre çok yüksek verimliliğe sahiptir.
  • İç ceviz ağırlığı 6,5 gram ve iç oranı %48 civarıdır.
  • Kabuktan kolay ayrıldığı için tercih sebebidir.
  • Meyvenin lezzeti son derece iyidir ve kuru- yaş tüketilebilir.

Pedro Ceviz Fidanı İklim istekleri

Pedro ceviz fidanı, diğer rakiplerine göre daha ılıman bölgede ekilmesi önerilir soğuklama ihtiyacı 400 saat kadardır. Kıyı bölgelerde verimliliğinin artması da bunun göstergesidir. Fidanın ekim zamanının ilkbaharın geç donları döneminde olmaması tavsiye edilir. İsteğe göre ev bahçesinde de ekim yapılabilen Pedro ceviz fidanı bu özelliğini kısa boylu ve toplu olmasından alır.

 

Chandler Ceviz Fidanında 1.yılda meyve verimi garantisi! Açık köklü ve tüplü ceviz fidanlarımızı mutlaka denemelisiniz. Garantili olarak sunduğumuz  gerçek chandler ceviz fidanlarımızın satışı ile sizlerin hizmetinizdeyiz.Hazal Fidancılık olarak Ceviz fidancılığında 24 yıllık bilgi birimi ve tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz.

chandler

Chandler Ceviz Fidanı - Hazal Fidancılık

fuab

todab

oaib logo

tarım bakanlığı

ceviz fidanı üretim serfikalarımız

açık köklü ceviz fidanı

tüplü ceviz fidanları