SİPARİŞ ve BİLGİ HATTI 0536 671 79 93

Arrow up
Arrow down

ceviz fidanı sipariş

foto galeri

Franquette Ceviz Fidanı

Franguette

Franquette Ceviz Fidanı

Sera bahçe gibi yerlerde ceviz yetiştirmek için farklı özelliklere sahip ceviz fidanı çeşitlerini değerlendirebilirsiniz. Ancak bunun öncesinde aşılı fidan almaya ve fidanların ince olmasına dikkat etmekte yarar var. Çünkü aşısız olan fidanlar on beş sene gibi bir sürede meyve verirken kalın yapılı fidanlar da bitkinin toprağa tam olarak tutunmasını engelliyor. Aşılanan fidanlar 2 sene içerisinde meyve vermeye başlıyor.

Franquette Ceviz Fidanı Özellikleri

Chandler fidanın tozlayıcısı özelliğindeki tüplü Franquette ceviz fidanları yılın tüm aylarında üretilebiliyor. Diğer yandan açık köklü Franquette ceviz fidanı da kasım ve mart ayı arasında bulmanız mümkün. Bu cins fidanların genel özelliklerine bakılırsa:

 

  • Genel özelliklerinin Chandler ile aynı olduğu görülebilir.
  • Meyve ağırlığı yaklaşık 13 gram kadardır.
  • Meyve randımanı %46 olarak belirlenmiştir
  • Kabuktan ayrılması kolay olan kaliteli bir ceviz fidanıdır.
  • Eylül ayında hasat edilmekte, yaş veya kuru biçimde tüketilebilmektedir.
  • Kapalı olan bahçelerde dikilmesi pek önerilmez, açık yerler daha uygundur.
  • 10 tane chandler fidanı olan yere bir tane ekilmesi önerilir.

Franquette Ceviz Fidanı İklim İstekleri

Franquete ceviz fidanı, verimli ve meyvesi yüksek olan parlak bir ceviz fidanı çeşididir. Soğuklama ihtiyacı 700 saat olup Chandler gibi ilkbahar dönemi geç donlarından etkilenmemektedir. İklim istekleri açısından Franquette ceviz fidanı Chandlerin iklim isteklerini karşılamaktadır. 1200 m yüksekliğe kadar dikilebilen dayanıklı bir fidandır.

Chandler Ceviz Fidanında 1.yılda meyve verimi garantisi! Açık köklü ve tüplü ceviz fidanlarımızı mutlaka denemelisiniz. Garantili olarak sunduğumuz  gerçek chandler ceviz fidanlarımızın satışı ile sizlerin hizmetinizdeyiz.Hazal Fidancılık olarak Ceviz fidancılığında 24 yıllık bilgi birimi ve tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz.

chandler

Chandler Ceviz Fidanı - Hazal Fidancılık

fuab

todab

oaib logo

tarım bakanlığı

ceviz fidanı üretim serfikalarımız

açık köklü ceviz fidanı

tüplü ceviz fidanları