SİPARİŞ ve BİLGİ HATTI 0536 671 79 93

Arrow up
Arrow down

ceviz fidanı sipariş

foto galeri

Fernor Ceviz Fidanı

fernor ceviziFernor Ceviz Fidanı

Fernor ceviz fidanı ilkbahar geç donlarının yaşandığı bölgelerde ekime uygun bir fidandır. 1800 metreye kadar yüksek rakımlı bölgelerde ekime uygundur. Meyveleri geç olgunlaşan bu ceviz fidanı soğuk ve yüksek bölgelerde yetişir. Fernor ceviz fidanı X Lara melezidir. Meyvesi açık renkli ve çok lezzetlidir. Yüksek kalite ve verimli bir ceviz fidanı çeşididir. Açık köklü fernor ceviz fidanı ve tüplü fernor ceviz fidanı çeşitleri vardır. Açık köklü fernor ceviz fidanı Kasım ayından Mart ayı sonuna kadar satın alınabilir.  Tüplü fernor ceviz fidanın yılın her ayı ekimi yapılabilir.

Fernor Ceviz Fidanı Kalitesi

Fernor ceviz fidanları Fransa üretimi ceviz fidanlarıdır.  Kalitesi oldukça yüksek olan, dayanıklı ve verimli fidanlardır. Fernor ceviz fidanları fidanlar dikildiği yılda hemen meyve vermeye başlarlar.  2000 metreye kadar ekim yapılabilme özelliği vardır. İlk bahar geç donlarından zarar görmeyen bir fidan çeşididir. Çift dikim yetiştiriciliğine uygun olan fernor ceviz fidanı fiyatları kalitesine göre oldukça uygun fiyatlarda satışa sunulmaktadır.  Kısa sürede meyve vermesi nedeni ile çok tercih edilen bir fidan türüdür. Doğru ekim koşulları sağlandığında ve doğru bakım yapıldığında kısa sürede verim alınabilecek bir ceviz fidanı çeşididir. Ülkemizde de Fernor ceviz fidanı yetiştiriciliği oldukça yaygındır. Arazi ve iklim koşullarına göre doğru ekim ile yüksek kazanç getirecek bir üründür.

Fernor Ceviz Fidanı Özellikleri

  • Fernor cevizinin Yan dallarında meyve verme oranı yüksek ve güneş yanıklığına karşı dayanıklıdır.
  • Fernor ağacı yarı dik şekilde gelişir.
  • Meyveleri geç olgunlaşır, yüksek kalitede, açık renkli, mükemmel lezzettedir.
  • Fernor verimli bir ceviz fidanı çeşididir.
  • Fernette veya franguette ceviz fidanları ile tozlanır.
  • Yüksek rakımlı bölgelerimizde yani 1100 ile 1200 metrenin üzerinde ekilebilen bir çeşittir.
  • Dişi çiçekleri yani meyva olacak çiçekler, Mayıs ayının başında açması sebebiyle, ilkbahar geç donlarından zarar görmez.
  • Fernor ceviz fidanı geç çiçeklenen Fransız çeşididir. Geç donlarından etkilenmez. Bu yüzden geç donların problem olduğu bölgelere tavsiye edilir.

 

Chandler Ceviz Fidanında 1.yılda meyve verimi garantisi! Açık köklü ve tüplü ceviz fidanlarımızı mutlaka denemelisiniz. Garantili olarak sunduğumuz  gerçek chandler ceviz fidanlarımızın satışı ile sizlerin hizmetinizdeyiz.Hazal Fidancılık olarak Ceviz fidancılığında 24 yıllık bilgi birimi ve tecrübemiz ile hizmetinizdeyiz.

chandler

Chandler Ceviz Fidanı - Hazal Fidancılık

fuab

todab

oaib logo

tarım bakanlığı

ceviz fidanı üretim serfikalarımız

açık köklü ceviz fidanı

tüplü ceviz fidanları